یدک مارکت » فروشگاه » لوازم مصرفی خودرو » تیغه برف پاک کن خودرو

نمایش 1–30 از 53 نتیجه

تیغه برف پاک کن خودرو - لیست قیمت و خرید اینترنتی انواع تیغه برف پاک کن خودرو اصلی با ارسال سریع به سراسر ایران و ضمانت اصالت و بازگشت وجه.

تیغه برف پاک کن چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

یکی از قطعات سیستم برف پاک کن خودرو است که برای تمیز کردن شیشه خودرو از برف و باران و آلودگی‌ها کاربرد دارد. این قطعه با قرار گرفتن بر روی شیشه خودرو و حرکت بر روی آن باعث پاک شدن آن می‌شود. تیغه برف پاک کن یکی از قطعاتی است که در خودرو مصرف می‌شود و در معرض خرابی و فرسودگی قرار دارد. این قطعه باید از لاستیک نرم و باکیفیت تولید شده باشد تا بر روی شیشه خودرو خط و خراش ایجاد نکند.

محل قرارگیری تیغه برف پاک کن در خودرو

در برخی خودروها علاوه بر شیشه جلویی در شیشه عقب خودرو نیز از برف پاک کن استفاده می‌شود تا راننده در فصل زمستان در صورت وجود برف و باران بر روی شیشه عقب دیدش محدود نشود و امکان پاک کردن شیشه عقب را نیزداشته باشد. تیغه برف پاک‌کن برای هر خودرو به خصوص در فصل زمستان ضروری است و کیفیت و جنس ساخت آن در عملکرد آن تاثیر زیادی خواهد داشت.

اجزای تیغه برف پاک کن خودرو

تیغه برف پاک کن از اجزای مختلفی تشکیل شده است که عملکرد صحیح هر یک برای عملکرد مناسب برف پاک کن ضروری است. اجزای اصلی تیغه برف پاک‌کن به صورت زیر هستند:

 1. اتصالات تیغه برف پاک‌کن
 2. قسمت لاستیکی تیغه
 3. اسپویلر برف پاک کن

بر روی تیغه اتصالاتی وجود دارد که قسمت لاستیکی برف پاک کن را به بازویی متصل می‌کند. این اتصالات باید دوام و کیفیت مناسبی داشته باشند تا بتوانند لاستیک را به صورت صحیح و محکم نگهداری کنند. در برخی از تیغه‌ها از 6 اتصال برای اعمال نیرو و نگهداری لاستیک برف پاک کن استفاده می‌شود و در بخی دیگر از 8 اتصال استفاده می‌شود. در برخی تیغه‌ها قسمت فلزی تیغه کاملا به لاستیک آن متصل است که باعث اعمال نیروی یکنواخت و قرارگیری مناسب تیغه بر روی شیشه خودرو می‌شود.

قسمت لاستیکی برف پا کن همان قسمتی است که با قرار گرفتن بر روی شیشه آن را پاک می‌کند. جنس و کیفیت مواد به کار رفته در تولید این بخش اهمیت زیادی در دوام آن در برابر گرما و سرمای محیط و همچنین جلوگیری از ایجاد شدن خراش بر روی شیشه دارد. به دلیل اینکه اکثر خرابی‌های مربوط به تیغه به دلیل خراب شدن لاستیک آن اتفاق می‌افتد این جزء از تیغه باید با رعایت استانداردهای لازم و برای مقاومت در برابر گرمای شدید آفتاب و سایر شرایط محیطی ساخته شده باشد.

اسپویلرها قطعاتی بر روی تیغه هستند که وظیفه بهبود مشخصات آیرودینامیکی برف پاک کن را بر عهده دارند. این بخش باعث می‌شود تا در زمان استفاده از برف پاک کن صداهای باد به خصوص در سرعت‌های بالا کاهش پیدا کند.

انواع تیغه برف پاک کن خودرو

تیغه برف پاک‌کن انواع مختلفی در بازار دارد که هر کدام جنس و کیفیت و قسمت متفاوتی دارند. به طور کلی تیغه‌های برف پاک کن موجود در بازار را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد که به صورت زیر هستند:

 • تیغه معمولی یا فابریکی (conventional)
 • تیغه تخت (flat)
 • تیغه ژله‌ای
 • تیغه هیبریدی (hybrid)

تیغه برف پاک کن معمولی

این نوع از تیغه‌ها که یکی از رایج‌ترین انواع تیغه برف پاک‌کن در خودروها هستند معمولا جنس پلاستیکی مقاومی دارند. این نوع تیغه‌ها با نام فابریکی نیز شناخته می‌شوند و یکی از قطعات فابریک خود خودرو به شمار می‌آیند. این نوع تیغه‌ها که قیمت مناسبی دارند در بیشتر خودروهای داخلی دیده می‌شوند. علت استفاده از گسترده از این نوع تیغه‌ها را می‌تواند به قیمت مناسب آن‌ها نسبت داد.

تیغه برف پاک کن تخت

این نوع برف پاک کن که از جنس فلزی و لاستیکی تشکیل شده‌اند و شکل صاف دارند. تیغه های برف پاک کن تخت دارای سبک و فناوری کاملاً جدیدی هستند و به سرعت در حال تبدیل شدن به استاندارد در وسایل نقلیه جدید هستند. این نوع تیغه‌های برف پاک کن دارای قاب فلزی نیستند. در عوض آن‌ها یک نوار فلزی دارند که در ساختار لاستیکی تیغه برف پاک‌کن قرار دارد.

طراحی این نوع تیغه به شکل مسطح‌ باعث می‌شود که صدای باد کاهش پیدا کند. نوار فلزی داخلی فشار ثابتی را در طول تیغه اعمال می کند و به حرکت مناسب آن کمک می‌کند. کوچک‌تر بودن این نوع تیغه از یک تیغه معمولی همچنین مانع کمتری برای میدان دید راننده می‌شود.

تیغه برف پاک کن ژله‌ای

این نوع تیغه‌ها یکی از انواع جدید تیغه برف پاک‌کن هستند که معمولا از جنس سیلیکون تولید می‌شوند و مقاومت بالایی دارند. این نوع تیغه‌ها به خوبی شیشه خودرو را پاک می‌کنند و در شرایط بارانی عملکرد بهتری دارند. برخی از منابع تیغه ژله‌ای را بهترین نوع برف پاک کن می‌دانند اما تیغه هیبریدی نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

تیغه برف پاک کن هیبریدی

برف پاک کن‌های هیبریدی شکل آیرودینامیکی یک تیغه صاف را با ساختار محکم یک برف پاک کن معمولی ترکیب می‌کنند. در این نوع یک قاب پلاستیکی مفصلی ساختار تیغه برف پاک‌کن را تشکیل می‌دهد. این شکل اجازه می‌دهد تا جریان هوای صاف‌تری بر روی تیغه داشته باشید و نیروی یکنواختی را در تمام طول تیغه ایجاد می‌کند. زیر این پوسته زیرساخت فولادی قرار دارد که یک تکیه‌گاه محکم برای جزو پاک‌کننده لاستیکی ایجاد می‌کند. این طراحی مبتکرانه به کل برف پاک کن اجازه می‌دهد تا به شکل شیشه جلو خم شود و شیشه خودرو را بدون ایجاد صدا و به صورت کامل پاک کند.

بهترین تیغه برف پاک کن خودرو

برای اینکه بتوانید در زمان خرید تیغه برف پاک‌کن برای شیشه جلو و عقب خودرو بهترین نوع آن را خریداری کنید باید با بهترین نوع این قطعه آشنا باشید. تیغه هیبریدی معمولا به دلیل داشتن ویژگی‌های مثبت دو نوع دیگر به عنوان بهترین نوع برف پاک کن شناخته می‌شود. این نوع بر خلاف تیغه ژله‌ای که از یک نقطه به بازویی متصل است، از چندین نقطه متصل می‌شود و برای همین به خوبی بر روی شیه خودرو قرار گرفته و قدرت و سرعت پاک کردن بالایی دارد.

دلایل خرابی و فرسودگی تیغه برف پاک کن خودرو

تیغه برف پاک‌کن یکی از قطعات رایج مصرفی در خودروهاست که ممکن است به دلیل فرسودگی در اثر عوامل مختلفی دچار خرابی شود. این قطعه به مرور زمان به دلیل قرارگیری در برابر گرمای آفتاب و همچنین شرایط محیطی از جمله سرما و گرد و خاک دچار فرسودگی می‌شود. این قطعه با قرار گرفتن در معرض گرمای شدید آفتاب در بلند مدت دچار خشکی و پوسیدگی می‌شود. قسمت لاستیکی تیغه که بر روی شیشه خودرو کشیده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود در صورت خرابی ممکن است به شیشه خودرو آسیب وارد کند.

برخی از دلایل خرابی تیغه برف پاک‌کن خودرو به صورت زیر هستند:

 • عدم برخورداری تیغه از جنس و کیفیت مناسب
 • قرار گرفتن در معرض گرمای آفتاب به مدت طولانی
 • استفاده از برف پاک کن در حالت یخ زدگی شیشه
 • وارد شدن ضربه به برف پاک کن در اثر برخورد سایر اجسام
 • عدم نصب صحیح تیغه این قطعه و له شدن لاستیک آن

یکی از دلایل اصلی خرابی تیغه برف پاک‌کن که باید مورد توجه قرار داد، استفاده از این قطعه در فصل زمستان و در شرایطی است که شیشه و تیغه روی آن یخ زده باشد. در این حالت اگر از برف پاک کن استفاده شود، با وارد شدن فشار بیش از حد به لاستیک تیغه ممکن است این بخش آسیب دیده و دچار پارگی شود. علاوه بر این ممکن است به بازویی و موتور برف پاک کن نیز فشار زیادی وارد شود.

تیغه و لاستیک برف پاک کن باید توسط افراد کاربلد و به درستی نصب شود. اگر این قطعه به صورت صحیح بر روی شیشه و بازویی برف پاک کن قرار نگیرد ممکن است نتواند به خوبی شیشه جلو خودرو را پاک کند. وجود هر گونه لقی در تیغه برف پاک‌کن در زمان استفاده از آن نشانه‌ای از عدم نصب صحیح آن یا آسیب دیدن اتصالات تیغه است که باید برای رفع مشکل مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز تعویض شوند.

انواع برندهای سازنده تیغه برف پاک کن

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در طول عمر یک تیغه برف پاک کن برند سازنده آن است که باید در زمان خرید به دنبال برندهای قابل اطمینان و شناخته شده رفت. استفاده از برخی قطعات که سازنده آن‌ها معلوم نباشد یا جزو برندهای تازه تاسیس باشند، ممکن است نتواند به مدت طولانی عملکرد قابل قبولی ارائه کند. برای اینکه بتوانید از عملکرد و کیفیت تیغه برف پاک کن خودرو خود اطمینان کافی به دست آورید باید به دنبال برندهای معروف در این حوزه بروید.

برخی از معروف‌ترین برندهای تولید کننده این قطعه به شرح زیر هستند:

 • تیغه برف پاک کن بوش
 • تیغه ساما
 • تیغه والئو
 • تیغه التکس
 • لایت استار
 • تسنیلا
 • ایساکو
 • عظام
 • پاسیکو

تیغه به کار رفته در برف پاک کن به دلیل عملکرد خود و شرایطی که قرار دارد به شدت در معرض استهلاک است. این قطعه برای اینکه بتواند در برابر عوامل محیطی مقاومت لازم را داشته باشد، باید از متریال باکیفیت و تحت رعایت استانداردهای لازم تولید شده باشد. خرید این قطعه از تولیدکنندگان معتبر آن به شما کمک خواهد کرد تا از کیفیت این قطعه و دوام آن اطمینان خاطر داشته باشید. برخی از برندهای گفته شده نسبت به بقیه شناخته شده‌تر هستند و با کیفیت مناسب قطعات شناخته شده‌اند.

قیمت تیغه برف پاک کن خودرو

تیغه‌های برف پاکن کن در خودرو معمولا با قیمت‌های مختلفی در بازار موجود هستند که با توجه به مدل خودرو و سایز تیغه به کار رفته در آن و همچنین کیفیت تیغه ممکن است قیمت این قطعه نیز متفاوت باشد. برند سازنده تیغه یکی از عواملی است که در قیمت آن تاثیر مستقیم خواهد داشت چرا که معمولا تولیدکنندگان معتبر این نوع قطعات از مواد باکیفیت و مقاوم در تولید قطعات خود استفاده می‌کنند.

اگر بخواهیم یک بازه قیمتی تقریبی برای این قطعه در نظر بگیریم، باید گفت این قطعه از قیمتی در حدود 50 هزار تومان در بازار شروع شده و تا یک میلیون تومان و به بالا نیز برای خودروهای مدل بالاتر موجود هستند. این قطعه باید به صورت فابریک و اصل تهیه شود تا کاملا با خودرو مورد نظر مطابقت داشته و با اجزای دیگر برف پاک کن همخوانی داشته باشد.

سوالات متداول درباره تیغه برف پاک کن

1-محبوب‌ترین برندهای تیغه برف پاک‌کن موجود در بازار کدام‌اند؟

بوش و لایت استار و ساما برخی از برندهای محبوب در تیغه برف پاک‌کن هستند.

2-رایج‌ترین دلیل خرابی تیغه برف پاک‌کن چیست؟

فرسودگی و پارگی لاستیک تیغه رایج‌ترین دلیل خرابی این قطعه است.

3-چگونه می‌توان عمر عملکردی تیغه برف پاک‌کن را افزایش داد؟

برای افزایش عمر این قطعه معمولا کاورهای پلاستیکی یا پارچه‌ای برای پوشش تیغه‌ها در مواقعی که از آن‌ها استفاده نمی‌شود، به کار می‌روند. این پوشش‌ها از آسیب دیدن تیغه در برابر گرمای شدید جلوگیری خواهند کرد.

4-بهترین تیغه برف پاک‌کن خودرو کدام است؟

تیغه هیبریدی را می‌توان به دلیل داشتن ویژگی‌های مثبت دو نوع دیگر، بهترین نوع تیغه دانست.

5-آیا لاستیک تیغه برف پاک‌کن قابل تعویض است؟

پاسخ این سوال کاملا به نوع تیغه بستگی دارد. در برخی از تیغه‌های برف پاک کن لاستیک تیغه قابلیت باز شدن و تعویض دارد، در حالی که برخی تیغه‌ها این قابلیت را ندارند و در صورت خرابی لاستیک باید کل تیغه عوض شود.

خرید اینترنتی تیغه برف پاک کن از فروشگاه یدک مارکت

چنان چه به دلیل فرسودگی یا کیفیت پایین تیغه برف پاک کن سمت جلو و عقب خودرو خود نیاز به تعویض آن دارید، توصیه می‌شود این قطعه را از فروشندگان معتبر برای اطمینان بیشتر خریداری کنید. این قطعه در یدک مارکت برای انواع خودروها موجو است و پس از سفارش در وبسایت در مدت کمی به سراسر کشور ارسال خواهد شد.

تیغه برف پاک کن موجود در وبسایت یدک مارکت دارای ضمانت اصالت است و در سلامت کامل به مشتریان از سراسر ایران ارسال می‌شود. با خرید این قطعه از یدک مارکت قادر خواهید بود در صورت استفاده صحیح از این قطعه به مدت طولانی از آن استفاده کنید. پس از خرید این قطعه برای تعویض آن بهتر است از یک کارشناس کمک بگیرید تا لاستیک این قطعه به دلیل عدم نصب صحیح در بلند مدت آسیب نبیند.

در زمان خرید این قطعه باید حتما به فابریک بودن آن توجه داشته باشید. استفاده از قطعات فابریک و اصل می‌تواند مدت زمان بیشتری بدون مشکل برای شما کار کند و از هزینه‌های اضافی به این ترتیب جلوگیری خواهید کرد.