در حال نمایش 29 نتیجه

 

خرید قطعات و لوازم جلوبندی برلیانس H330

خرید قطعات و لوازم جلوبندی برلیانس H330 با قیمت مناسب و ارسال فوق سریع به سراسر ایران و ضمانت اصالت و کیفیت کالا همراه با ۷ روز گارانتی بازگشت وجه.

از آنجایی که یدک مارکت، وارد کننده و پخش کننده اصلی لوازم جلوبندی برلیانس H330 می‌باشد. کلیه لوازم و قطعات جلوبندی این خودرو در یدک مارکت با ضمانت قیمت و کیفیت به فروش می‌رسد. تمام قیمت ها به روز می‌باشند و با ثبت سفارش آنلاین، قطعه مورد نیازتان را ۲ ساعته در تهران  - ۲۴ الی ۴۸ ساعته در شهرهای اطراف تهران و ۴۸ الی ۷۲ ساعته در شهرهای دیگر تحویل خواهید گرفت.

جهت مشاوره و ثبت سفارش تلفنی، با شماره 02191690080 تماس بگیرید.

جلوبندی برلیانس H330 چیست ؟

لوازم جلوبندی برلیانس H330 را می توان جز یکی از برترین تکنولوژی های استفاده شده در برلیانس دانست که با  خودروهای با کیفیت و استاندارهای روز جهانی خودرو که در ایران تولید می شود قابل رقابت می باشد  و از مزایای بارز این خودوی چینی می باشد .

جلوبندی ماشین یا سیستم تعلیق مجموعه ای از قطعات در قسمت جلوی خودرو ومتصل به چرخها می باشد, که وظیفه تعادل خودرو در حین حرکت یا هندلینگ خودرو در چالهها، دستاندازها و پیچهای جاده ای را برعهده دارد .

خودروی برلیانس در سیستم تعلیق جلو از تکنولوژی  مک فروسن بهره مند می باشد همچنین به دلیل وزن بالای این خودرو برای سهولت در حرکت و چرخش چرخهای جلو و کم کردن فشار به روی جلوبندی و شاسی خودرو از سیستم فرمان برقی استفاده شده است  .

مهمترین قطعات جلوبندی برلیانس H330 را به شرح ذیر می توان معرفی نمود.

فنر لول، قرقره فرمان، میل موج گیر، بوش طبق بزرگ، سگ دست، جعبه فرمان، بلبرینگ و توپی، بوش طبق کوچک، اکسل، چهارشاخه فرمان، سیبک فرمان، طبق دو طرفه، رام، کمک فنر، سیبک طبق، میل تعادل.

مجموع قطعات فوق به همراه مجموعه از پیچ و مهره , واشر های پلاستیکی و فلزی و بوشها تشکیل دهنده جلوبندی در خودروی برلیانس می باشند.  اکثر قطعات استفاده شده دارای جنس فولادی می باشند و استحکام بالایی دارند .

همانطور که گفته شد در جلوبندی برلیانس H330 از سیستم تعلیق مک فرسون استفاده شده است . این سیستم تعلیق که یکی از پرکاربردترین سیستمهای تعلیق در خودروها است، توسط شخصی با همین نام در شرکت جنرالموتورز طراحی و ابداع شده است.

در این سیستم تعلیق، طبق از طریق بوش به شاسی و با اتصال گوی و کاسه (سیبک) به چرخ متصل شده است. همچنین فنر و کمک فنر در قسمت بالایی طبق به چرخ متصل شدهاند.

شاسیهای خودروی برلیانس به گونه ای طراحی گریده است که در تصادفات شدید از جلو و روبرو برای حفظ سلامتی سرنشینان خودرو فشار وارده را به سمتها چرخها منتقل می نماید تا فشار کمتری به اتاق خودرو وارد شود و این انتقال از طریق سیستم تعلیق و جلوبندی برلیانس H330 به چرخها صورت می گیرد .

عملکرد قطعات جلوبندی برلیانس H330  :

میل موج گیر : میلهای با توزیع نامتقارن جرمی که به خاطر نیروی گریز از مرکز استفاده می شود.

سگ دست : لولایی برای چرخیدن چرخ روی محور فرمان یا سیبک است.

کمکفنر : در نزدیکی هر چرخ  تا نوسانات فنرها را کنترل کند.

فنر : کاراصلی فنرهای مارپیچی برگرداندن خودرو به حالت اولیه می باشد.

سیبک فرمان : قطعات کروی شکلی در سیستم فرمان و هدایت خودرو هستند که حرکت بین دو قطعه را بدون کمترین اصطکاک فراهم میکنند.

میل تعادل : حفظ تعادل خودرو و جلوگیری از چپ شدن خودرو طبق : اتصال سیستم تعلیق به شاسی خودرو.

اکسل : محور اصلی چرخها می باشد که به چرخها کمک می کند آزادانه چرخش داشته باشند.

عمر مفید لوازم جلوبندی در خودروی برلیانس H330

عمر مفید لوازم جلوبندی برلیانس H330 را اگر در جاده های استاندارد و بدون موانع در نظر بگیریم حدود 2 سال می باشد . اما با توجه به شرایط جاده های نا هموار و موانع ریز و درشت مانند دست انداز و چاله و یا جاده های خاکی عمر مفید را می توان حدودا یک سال در نظر گرفت.

یکی از ضعفهای خودرو برلیانس سیستم ترمز این خودرو می باشد که در زمان به پایان رسیدن لنتهای ترمز تعادل در انتقال نیرو به دیسکها را از دست می دهد و موجب این می شود که نیروی وارده به دیسک چرخها بصورت مساوی تقسیم نشود و و یک چرخ کمیبیشتر تحت فشار قرار بگیرد. در نتیجه تغییر دور به سرعت انجام گرفته و فرمان به یک طرف منحرف میشود . که در تشخیص اکثر مکانیکها علت را در خرابی لوازم جلوبندی برلیانس H330 می دانند در حالی مشکلی در جلوبندی خودرو وجود ندارد  علائم خرابی جلوبندی برلیانس

علائم خرابی جلوبندی در خودروها عموما مشترک بوده و تفاوتی با خرابی جلوبندی برلیانس H330 ندارد که به موارد مهمی از آنها اشاره می نماییم

  • ایجاد صدا و اصطلاحا تق تق کردن در هنگام عبور از چا له ها
  • زاویه دار شدن چرخها به طرفین
  • لاستیک سایی در طرفین داخلی و خارجی لاستیک
  • عدم تعادل خودرو
  • کشیده شدن خودرو به سمت چپ و راست
  • سر و صداهای غیر عادی در حال حرکت و حتی در حالت سکون
  • رو غنی شدن قطعات بخصوص در سر پلوسها

یدک مارکت بهترین فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی خودرو در ایران است که با خیال راحت می‌توانید لوازم جلوبندی خودرو خود را از این سایت سفارش دهید و به سرعت تحویل بگیرید.