یدک مارکت » فروشگاه » لوازم مصرفی خودرو

نمایش 1–30 از 1147 نتیجه

دیسک و صفحه شرکتی سایپا یدک مناسب انواع پراید

قیمت اصلی 2,100,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,950,000 تومان است.

کیت کامل دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ عظام مدل ارتقاء یافته مناسب برای پراید صبا

قیمت اصلی 2,200,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,185,000 تومان است.

دیسک و صفحه کامل سکو اصلی مناسب پراید ۱۳۱

قیمت اصلی 2,750,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,475,000 تومان است.

کیت کامل دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ عظام مدل ارتقاء یافته مناسب برای پراید ۱۳۱

قیمت اصلی 2,200,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,185,000 تومان است.

کیت کامل دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ عظام مدل ارتقاء یافته مناسب انواع پراید

قیمت اصلی 2,200,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,185,000 تومان است.

دیسک و صفحه سکو مناسب انواع پراید اصلی کره‌ای

قیمت اصلی 2,750,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,475,000 تومان است.

دیسک و صفحه کلاچ کامل برند سکو مناسب پژو ۴۰۵

قیمت اصلی 3,945,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,780,000 تومان است.

دیسک و صفحه شرکتی سایپا یدک مناسب پراید ۱۳۱

قیمت اصلی 2,100,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,950,000 تومان است.

دیسک و صفحه کلاچ ۲۱۵ میل والئو آبی مناسب برای تیبا، ساینا و کوییک

قیمت اصلی 4,800,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,490,000 تومان است.

دیسک و صفحه کامل سکو اصلی مناسب پراید صبا

قیمت اصلی 2,750,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,475,000 تومان است.

شمع موتور برلیانس H330 بسته ۴ تایی اصلی

قیمت اصلی 650,000 تومان بود.قیمت فعلی 550,000 تومان است.

کیت کلاچ والئو آبی مناسب پراید ۱۳۱

قیمت اصلی 3,250,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,950,000 تومان است.

خرید لوازم مصرفی خودرو اصلی با بهترین قیمت و ارسال سریع به تمام شهرهای ایران با ضمانت اصالت و کیفیت قطعات در فروشگاه اینترنتی یدک مارکت.

لوازم مصرفی خودرو چیست و شامل چه قطعاتی است؟

در بخش‌های مختلف خودرو قطعاتی به کار رفته است که عمر مشخصی دارند و باید پس از مدت زمان عملکردی مفید آن‌ها و بررسی دوره‌ای نسبت به تعویض به موقع این قطعات اقدام شود. بسیاری از لوازم مصرفی خودرو در حین عملکرد خود دچار فرسودگی و استهلاک سریع می‌شوند و مدت زمان عمر مفید این قطعات به شدت به کیفیت و جنس ساخت آن‌ها بستگی دارد.

قطعات زیادی در خودرو وجود دارند که در دسته لوازم مصرفی خودرو قرار می‌گیرند. به عنوان تعدادی از این قطعات می‌توان به فیلتر هوا، فیلتر روغن، لاستیک، روغن موتور و لنت ترمز اشاره کرد. تمامی این قطعات توسط تولیدکنندگان مختلفی روانه بازار می‌شوند که باید برای اطمینان بیشتر آن را از فروشندگان معتبر خریداری کرد.

لیست لوازم مصرفی در خودرو

برای اینکه با قطعات مصرفی در خودرو آشنا باشید و بتوانید به موقع سلامت آن‌ها را بررسی کنید، در اینجا لیستی از لوازم مصرفی خودرو تهیه شده است که به صورت زیر هستند:

 • روغن موتور و روغن ترمز و روغن هیدرولیک و روغن واسکازین
 • فیلتر هوا و فیلتر بنزین و فیلتر روغن و فیلتر اتاق خودرو
 • تسمه‌های به کار رفته در موتور از جمله تسمه دینام و تسمه تایم
 • واشرهای به کار رفته برای آب‌بندی از جمله واشر سرسیلندر
 • قطعات و اجزای برف پاک‌کن خودرو مثل تیغه برف پاک‌کن
 • قطعات با عمر محدود مانند باتری خودرو
 • قطعات چرخ خودرو مثل لاستیک و لنت ترمز و صفحه کلاچ
 • سیالات مصرفی در خودرو مانند ضدیخ و آب رادیاتور و شیشه شور
 • سیال مصرفی کولر خودرو یا گاز کولر
 • برخی قطعات سیستم جرقه‌زنی مانند شمع‌ها

قطعات گفته شده فقط بخشی از قطعات و لوازم مصرفی در خودرو هستند که این قطعات محدود به این لیست نخواهند شد. این قطعات باید در بررسی دوره‌ای خودرو مورد بررسی قرار گیرند تا در صورت خرابی و فرسودگی به موقع تعویض شود. بدیهی است که سلامت و عملکرد لوازم مصرفی خودرو در طول عمر و عملکرد سایر قطعات خودرو نیز تاثیر زیادی خواهند داشت.

عمر مفید لوازم مصرفی خودرو و زمان تعویض آن‌ها

هر یک از قطعات مصرفی خودرو عمر معینی دارند که معمولا برای هر قطعه پس از طی مسافت معینی باید تعویض شوند. به عنوان مثال توصیه می‌شود که فیلتر بنزین و روغن پس از طی مسافتی در حدود 20 هزار کیلومتر تعویض شود. مدت زمان عمر مفید فیلتر هوا که یکی از قطعات مصرفی خودرو است و در عملکرد موتور نقش اساسی دارد، بستگی به شرایط و میزان آلودگی هوا دارد و معمولا توصیه می‌شود هر 2 ماه یکبار تعویض شود.

از دیگر لوازم مصرفی مهم در موتور خودرو واشر سرسیلندر است که معمولا پس از طی 100 هزار کیلومتر باید این قطعه را تعویض کرد. برخی از قطعات مصرفی باید برای تشخیص خرابی و فرسودگی حتما توسط کارشناس بررسی شوند. برخی از این قطعات مثل لنت ترمز و لاستیک خودرو با توجه به کیفیت و نحوه استفاده ممکن است طول عمر متغیری داشته باشند.

از طرف دیگر برای باتری خودرو عمری در حدود 2 سال در نظر گرفته می‌شود و برای تسمه‌های به کار رفته معمولا وجود ترک یا پارگی یا خوردگی در آن‌ها بررسی می‌شود تا نیاز به تعویض یا عدم تعویض آن‌ها مشخص شود. برای تسمه تایم به دلیل اهمیت بالای عملکرد آن گفته می‌شود پس از طی مسافتی حدود 60 الی 80 هزار باید آن را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کرد. در مورد ضدیخ و آب رادیاتور و شیشه شور نیز باید گفت که در صورت کاهش سطح آن‌ها باید به مقدار لازم به مخزن اضافه شوند.

چندین نوع روغن در قسمت‌های مختلف خودرو به کار رفته است که جزو لوازم مصرفی خودرو هستند. به عنوان مثال روغن موتور پس از طی 5 الی 10 هزار کیلومتر و روغن ترمز در حدود یک الی دو سال باید تعویض شوند. برای روغن هیدرولیک نیز معمولا کیفیت روغن بررسی شده و در صورت لزوم تعویض می‌شود. روغن گیربکس یا همان روغن واسکازین نیز پس از مسافتی در حدود 80 الی 100 هزار کیلومتر باید بررسی و تعویض شود.

بیشترین لوازم مصرفی خودرو

در خودرو برخی از لوازم مصرفی نسبت به سایر قطعات عمر کمتری دارند و در لیست قطعات پرمصرف خودرو هستند. برخی از این لوازم عبارت‌اند از:

 1. لنت ترمز سمت جلو و عقب خودرو
 2. تیغه برف پاک کن جلو خودرو
 3. انواع فیلترهای به کار رفته در خودرو

با توجه به شرایط و کیفیت لوازم مصرفی خودرو موارد گفته شده می‌توانند تغییر کنند. برای مثال واشر سر سیلندر از جمله قطعاتی است که در صورت عدم برخورداری از کیفیت مناسب به این لیست اضافه خواهد شد. از طرف دیگر در برخی خودروها این قطعه به دلیل استهلاک شدید جزو لوازم پرمصرف است. نحوه استفاده از این قطعات و نحوه رانندگی نیز از عوامل موثر در عمر لوازم مصرفی خودرو هستند. برای مثال طول عمر صفحه کلاچ و لنت سیستم ترمز کاملا به نحوه رانندگی و نحوه استفاده وابسته است.

سرویس دوره‌ای ماشین و لوازم مصرفی خودرو

سرویس یا بازدید دوره‌ای خودرو شامل برخی از تست‌های دوره‌ای است که به منظور مشخص شدن ایرادهای موجود در قطعات خودرو به کار می‌رود. در سرویس دوره‌ای خودرو لوازم مصرفی خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورتی که دچار فرسودگی شده باشند یا زمان تعویض آن‌ها فرا رسیده باشد، آن‌ها تعویض می‌کنند. سرویس دوره‌ای به شما کمک خواهد کرد تا در زمان مناسب ایرادات خودرو خود را پیدا کرده و قطعات معیوب را به موقع تعویض کنید.

سرویس دوره‌ای خودروها معمولا توسط نمایندگی‌های مجاز و مراکز معتبر باید انجام شود. تعویض برخی لوازم مصرفی خودرو از جمله روغن هیدرولیک بر اساس کیفیت آن باید توسط کارشناس تشخیص داده شود و با توجه به شرایطی که خودرو در آن کار می‌کند ممکن است زودتر یا دیرتر از زمان مورد انتظار نیاز به تعویض پیدا کند.

برای تعویض برخی از قطعات مصرفی خودرو از جمله سنسور اکسیژن باید تست‌هایی انجام شود که خود شما ممکن است ابزار لازم برای این تست را در اختیار نداشته باشید یا نتوانید این کار را انجام دهید. برای همین سرویس دوره‌ای خودرو توسط کارشناسان و نمایندگی‌های مجاز خودرو در زمان مناسب اهمیت خواهد داشت. برخی از قطعات سیستم جرقه‌زنی خودرو مانند شمع‌ها نیز باید توسط تست‌هایی در صورت وجود ایراد بررسی شوند و در اکثر اوقات بدون انجام تست تشخیص خرابی ممکن نیست.

برندهای تولید کننده لوازم مصرفی خودرو

تولیدکنندگان زیادی لوازم و قطعات مصرفی خودرو را روانه بازار می‌کنند. در حوزه روغن و ضدیخ برندهایی از جمله کاسپین، اسپیدی، بهران و کاسترول شناخته شده هستند. در زمینه فیلترها می‌توان به برندهای سرکان، بهران و ایساکو و ... اشاره کرد. در حوزه لاستیک برندهایی از جمله بارز، هانکوک، گلدستون، کومهو، تراینگل و رودستون معروف هستند. از جمله برندهای داخلی تولیدکننده لاستیک چرخ خودرو می‌توان به کویر تایر و یزد تایر و ایران تایر اشاره کرد.

در حوزه لوازم مصرفی موتور از جمله واشر به کار رفته در سرسیلندر و تسمه‌های موتور می‌توان به برند عظام به عنوان یکی از برندهای شناخته شده و معتبر اشاره کرد. در زمینه لنت‌های سیستم ترمز می‌توان از برند پارس یاد کرد. استفاده از قطعات برندهای مشهور می‌تواند به شما کمک کند تا مدت زمان بیشتری بدون مشکل از قطعه مصرفی مورد نظر استفاده کنید.

برخی از برندهای مشهور تولیدکننده تیغه و قطعات برف پاک کن لایت استار، ایساکو، عظام، ساما، تسنیلا و بوش هستند. در بین این برندها نیز تیغه‌های تولید شده توسط برند بوش برای برف پاک‌کن خودرو طرفداران زیادی دارد. در بین تولیدکنندگان قطعاتی همچون دیسک و صفحه کلاچ خودرو برند عظام قرار گرفته است که با تولید قطعات باکیفیت توانسته است در این زمینه شناخته شود. در بین برندهای سازنده باتری خودرو نیز صبا، سپاهان، آذر و برنا برخی از برندهای معروف تولید کننده این قطعه هستند.

قیمت قطعات مصرفی خودرو

لوازم مصرفی خودرو برای مدل‌های مختلف خودرو دارای قیمت متفاوتی هستند. این قیمت بر اساس عملکرد قطعات و کیفیت ساخت آن‌ها متغیر خواهد بود. قطعات مصرفی فابریک و اصل در مقایسه با سایر قطعات ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. در واقع خرید این قطعات علاوه بر عملکرد صحیح و مطمئن آن‌ها باعث خواهد شد تا بتوانید به مدت بیشتری از آن استفاده کنید. یک قطعه غیراصل که ممکن است قیمت پایین‌تری نیز داشته باشد، ممکن است در مدت زمان کوتاه‌تری به پایان عمر عملکردی خود برسد در حالی که قطعات فابریک و اصل دوام بیشتری خواهند داشت.

علائم خرابی لوازم مصرفی خودرو

هر یک از لوازم مصرفی در خودرو در صورت فرسودگی و خرابی علائمی دارند که از روی آن‌ها می‌توان به فرا رسیدن زمان تعویض پی برد. به عنوان مثال در مورد روغن به کار رفته در موتور کیفیت آن بررسی می‌شود. تغییر رنگ روغن و از دست رفتن خاصیت روانکاری و کاهش سطح آن آن برخی نشانه‌های نیاز به بررسی و تعویض آن هستند. در مورد فیلترهای به کار رفته در موتور خودرو معمولا کثیف شدن و فرسودگی فیزیکی فیلتر بررسی می‌شود چرا که در صورت گرفتگی فیلتر این قطعات نمی‌توانند عملکرد صحیحی داشته باشند.

در مورد قطعاتی مانند لنت و لاستیک و صفحه موجود در سیستم کلاچ خودرو خوردگی و ساییدگی مدنظر است و در صورتی که در اثر فرسودگی دچار خوردگی زیادی شوند باید تعویض شوند. درباره سیالات استفاده شده در موتور مانند آب شیشه شور و رادیاتور باید با بررسی سطح آن‌ها در صورت کاهش سطح به مقدار لازم اضافه شوند.

برای تسمه‌های موتور معمولا در صورت مشاهده هر گونه ترک، خشکی و پارگی باید اقدام به بررسی و تعویض آن‌ها کرد. در غیر این صورت ممکن است تسمه‌ها به دلیل پارگی خسارات بیشتری به خودرو وارد کنند. برخی از قطعات مصرفی هم مانند باتری و واشر و تیغه و قطعات برف پاک‌کن هم در صورت خرابی به درستی کار نخواهند کرد و باید در این شرایط تعویض شوند.

برای تشخیص خرابی لوازم مصرفی خودرو باید این قطعات در سرویس دوره‌ای خودرو بررسی شوند و در صورت مشاهده علائم خرابی باید در زمان مناسب تعویض شوند. تشخیص خرابی هر یک از قطعات باید به وسیله کارشناس انجام شود تا از بروز هزینه‌هی اضافی جلوگیری شود. برخی از این قطعات در صورت خرابی تعویض آسانی دارند اما برخی دیگر نیازمند باز شدن قطعات دیگری نیز هستند که از این لحاظ نیز به یک کارشناس ماهر برای تعویض برخی از قطعات نیاز خواهید داشت.

سوالات متداول راجع به لوازم مصرفی خودرو

1-لوازم مصرفی خودرو چیست؟

لوازم مصرفی ماشین قطعاتی هستند که عمر معینی دارند و نسبت به سایر قطعات خودرو عمر کوتاه‌تری دارند. این قطعات در طی عملکرد خود مصرف می‌شوند و باید به موقع تعویض شوند.

2-وسایل مصرفی خودرو کدام‌ها هستند؟

فیلترهای به کار رفته در موتور، روغن‌های به کار رفته در بخش‌های مختلف موتور و برخی از قطعات چرخ خودرو مثل لاستیک و تسمه‌های موتور از جمله قطعات مصرفی خودرو هستند.

3-عواقب عدم تعویض به موقع قطعات مصرفی خودرو چیست؟

در صورتی که وسایل مصرفی ماشین را به موقع تعویض نکنید، به دلیل عدم عملکرد صحیح این قطعات ممکن است بسیاری از قطعات پرهزینه خودرو دچار استهلاک سریع و خرابی شوند.

4-شرکت‌ها و برندهای معروف داخلی تولیدکننده قطعات مصرفی کدام‌ها هستند؟

عظام، پارس، بهران و کویر برخی از برندهای شناخته شده در حوزه قطعات مصرفی ماشین هستند.

5-چرا باید قطعات مصرفی خودرو را تعویض کرد؟

وسایل مصرفی در خودرو به دلیل عملکرد خود به مرور دچار استهلاک و کثیفی و خرابی می‌شوند و برای حفظ عملکرد آن‌ها و همچنین مراقبت از قطعات پرهزینه خودرو باید آن‌ها را تعویض کرد.

خرید اینترنتی لوازم مصرفی خودرو از فروشگاه یدک مارکت

اگر در سرویس دوره‌ای خودرو خود متوجه خرابی برخی از قطعات مصرفی خودرو شدید می‌توانید آن‌ها را به صورت آنلاین از وبسایت یدک مارکت سفارش دهید و در اولین فرصت آن‌ها را در درب منزل خود تحویل بگیرید. تمامی قطعات مصرفی ارائه شده توسط یدک مارکت دارای ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی برای اطمینان خاطر مشتریان هستند. این قطعات در سلامت کامل در سریع‌ترین زمان به سراسر کشور ارسال خواهند شد تا بتوانید با تعویض سریع این قطعات از خودرو خود مراقبت کنید.

توجه داشته باشید که در خرید وسایل مصرفی خودرو نباید از قطعات بی‌کیفیت و غیراصل استفاده کرد. در صورت استفاده از این قطعات ممکن است به دلیل عدم برخورداری از جنس و کیفیت لازم مجبور شوید دوباره آن‌ها را تعویض کنید. استفاده از قطعات فابریک و اصل به شما عملکرد قابل اطمینان و طولانی مدت ارائه خواهد کرد.